Adršpašsko-teplické skály

Po smršti fotografií z Chorvatska se dnes vrátíme do České republiky. Na severo-východě našeho území leží CHKO Broumovsko, kde se na jeho okraji nacházejí Adršpašské a teplické skály (podle obcí, které jsou nedaleko – Teplic nad Metují a Adršpachu).

Na místo se kromě auta, dostanete pohodlně i vlakovou dopravou, kterou jsme využili i my. Můžete si dokonce vybrat z jaké strany budete skály procházet. Máte dvě možnosti. Buď vystoupit v Teplicích nad Metují a jít směrem na Adršpach nebo naopak. Náročnost procházky není nijak drastická a pokud nejste náruživými fotografy, tak ji zmáknete za pár hodin. Pokud byste si ale chtěli projít všechny trasy, tak vám jeden den rozhodně stačit nebude.

Na fotografiích můžete vidět jezero – pískovnu, které je kousek za vstupem. Dále malý vodopád (celkem jsem litoval, že můj stativ zůstal doma) a např. výhled z místa, kde stával rad Střmen. (asi nejnáročnější výstup – přes 300 schodů na vrchol vyhlídky, ale nic co by se nedalo zvládnout :-)). Pokud tedy dostanete někdy chuť vyčistit si hlavu a odjet do nádherné přírody, tak toto místo by vás nemělo minout.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *