Chorvatsko 4. část – Telaščica a Kornati

Národní park Kornati a chráněná krajinná oblast Telaščica budou dalším tématem chorvatského putování. Celodenní výlet lodí na tato zajímavá místa nabízí v Zadaru mnoho společností. Cena se pohybuje od 200 do 300 Kun (cca 710 – 1065 Kč), ale výlet rozhodně stojí za to.

V ceně výletu byla samozřejmě cesta lodí (cca 5 hodin plavby), lehká snídaně (toust se šunkou a sýrem), oběd (makrela, salát, kuřecí plátky a pečivo) a celý den pití zdarma (víno, šťáva, voda). Co mě, jakožto pivaře, nepotěšilo, byla vysoká cena za půllitr piva (tuším, že to bylo 20 Kun = 70 Kč). Organizace zájezdu byla jinak bezproblémová. Den před odjezdem jsme se registrovali u “nabízeče”, zaplatili zálohu 100 Kun a druhý den ráno jsme se nalodili a doplatili zbytek.

Na lodi vládla pohoda. Měli jsme štěstí, že na palubě nebylo zdaleka tolik lidí, jako na lodích od konkurence, tak se dalo pohodově fotit ze všech stran.

Po odplutí ze Zadaru jsme navštívili nejdříve park Kornati (jen jeho nepatrnou část, průvodkyně nám říkala, že by nebyl problém objet Kornati celé, ale jsou to jen skály, skály a zase jen skály), dále skaliska u Telaščice a poté nás kapitán zavezl do zátoky, kde byla možnost koupání a potápění.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *