Rakousko – Grossglocknerstrasse a ledovec Pasterze

Když už jede člověk na dovolenou do Rakouska, tak si samozřejmě nesmí nechat ujít slavnou silnici Grossglocknerstrasse, na jejímž konci lze najít kromě výhledu na horu Grossglockner (3 798 m. n. m.) také ledovec Pasterze.

Při vjezdu na Grossglocknerstrasse na nás čekala jakási mýtná brána, kde se vybíral poplatek 34,50 EUR za osobní automobil a 24,50 EUR za motocykl. Ačkoli nám počasí vůbec nepřálo, tak výhled z celé cesty byl úžasný. Trasa je obklopená horami, loukami a vodopády – radost pohledět. Nicméně z fotogalerie je vidět, že převážně díky mlze, byl zážitek dost ochuzen (fotografie s ukazatelem na Grossglockner je pak pouze ironickou vsuvkou a důkazem).

Samotný ledovec byl také nádherný. Z parkoviště, které se nachází přímo nad ledovcem, se ledovec jevil jako velká kaluž. Nicméně po sestupu si člověk uvědomí, jak je celá masa ledu obrovská (hlavně v zimním období). Pokud tedy máte v plánu navštívit Rakousko v rámci dovolené, tak neváhejte utratit pár EUR navíc, rozhodně to za to stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *