Jedlová a okolí

Po letech plánování jsme se konečně dostali na výlet do míst, kde jsem trávil své dětství na táborech. Vlakem do stanice Jedlová, odtud pěšky přes rozhlednu Jedlová do Jiřetína, Horního Podluží a konečně do Varnsdorfu, kde jsme navštívili jeden z nejkvalitnějších pivovarů v České republice – Kocour.

Z počátku to nevypadalo na příliš povedený výlet. Cestu vlakem nám zkomplikovala výluka, která nám prodloužila pobyt ve vlaku a autobusu asi o hodinu. Když jsme konečně vystoupili na zastávce Jedlová, tak byla zima, mlha a zataženo. Po pár chvílích jsme vystoupali na vrchol Jedlové a jelikož nebylo z vrchu nic vidět, tak jsme zavítali do místní restaurace. Jídlo a hlavně pivo byla za celkem dobré ceny a rozhodně stálo za to. Po hodině se počasí umoudřilo, a tak jsme se vydali dál na cestu směrem k Jiřetínu. Odtud nás cesta zavedla do Horního Podluží, kde jsme museli navštívit chatu Spojařku, protože odtud mám spoustu zážitků z letních táborů.

Poté nás čekala jen dlouhá a relativně nudná cesta do Varnsdorfu – do pivovaru Kocour. Kdo jste milovníkem piva a nemáte to tak daleko, tak vřele návštěvu doporučuji. Dát si kousky jako Weizen nebo IPA Samurai je k nezaplacení a zde za ně zaplatíte pouze 32 Kč/0,5l. Bohužel nám na pivovar zbylo málo času (asi 50 minut), tak jsme se relativně brzy museli vrátit na soukromou kocourovu zastávku a odtamtud jsme jeli zase zpět domů.

 

Jedna myšlenka na “Jedlová a okolí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *