Korsika – Lac d’Oriente

Tak jsme se dostali k závěrečné porci fotografií z Korsiky a jak se říká, to nejlepší na konec. Poslední zástavkou bylo jezero položené relativně vysoko v horách – Lac d’Oriente (2 061 m. n. m.). Výchozím bodem bylo opět městečko Corte, odkud jsme vyjeli auty blíže k výstupu. Zaparkovat byl ovšem problém, protože u začátku trasy nebylo žádné parkoviště ani moc místa na ponechání auta. Nakonec se auta povedlo nechat mezi srázem a hlavní (jedinou) cestou.

Do výstupu jsme šli s informací, že nás na 6-8 kilometrech cesty čeká převýšení 1100 metrů. Naštěstí (ne pro focení) bylo pod mrakem a teploty byly relativně příjemné. Stoupání bylo ovšem velmi namáhavé a hlavně v první polovině toho někteří měli plné zuby. Zhruba v polovině trasy se nacházela menší farma, kde (snad?) byla možnost zakoupit i sýr (dle průvodce). Poté na nás čekala klasická vysokohorská turistika plná příkrých svahů a úzkých cestiček. Nechyběl ani přechod přes potok nebo setkání s místními krávami či ovcemi. Po třech hodinách cesty jsme konečně stanuli u jezera Lac d’Oriente. Po krátkém odpočinku a pár společných fotkách jsme se vydali zpět do údolí. Tady teprve dostaly kolena zabrat. Nicméně vše se zvládlo a my měli za sebou poslední tůru této dovolené.

Jak jsem psal v úvodu, jedná se o poslední porci fotografií z Korsiky. Pro další článek připravuji krátké video z Korsiky a úplně posledním příspěvkem budou obecné informace o Korsice.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *