Korsika – Porto a Capo Rosso

Další zastávkou naší dovolené na Korsice bylo městečko Porto a Capo Rosso (kopec se starým majákem na vrcholu). Porto je dle tamní číšnice v pizzerii čistě turistickým městem. V létě je zde relativně dost lidí, ovšem jakmile skončí sezóna, tak je zde problém narazit na živou duši.

Kdyby někoho zajímali místní ceny, tak pizza malého až středního rozměru vyšla zhruba na 8,5 až 12 EUR (kurz nákupu byl 28,11 Kč/EUR) v závislosti na ingrediencích. Obyčejná voda (1,5 litru) byla za 4 EUR a malé pivo asi za 3 EUR. Ohledně obecných informací bude samostatný článek. Jinak je Porto velmi hezké místo, které nabízí kromě pláže, také výstup na místní strážní věž, ze které je nádherný pohled na moře. Samozřejmostí je možnost půjčit si člun. Výpujčku jsme také měli v úmyslu, ovšem 2 dny, které jsme zde strávili, bylo rozbouřené moře, takže jsme měli smůlu.

Výlet na Capo Rosso byl také povedený, ale počasí tůře příliš nepřálo. Jasná obloha a teploty kolem 36°C ve stínu nejsou to pravé na lezení po skalách. Nicméně výstup stál za to a výhled z majáku byl opět nádherný. Ostatně posuďte sami dle fotografií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *