Polsko – Bludné skály

Skalní městečko Bludné skály se nachází zhruba 17 kilometrů severo-východně od Náchoda na území polského národního parku Stolové hory. Návštěva je doporučena spíše v letních měsících (kdy se i platí vstupné 7 PLN – dospělí či 3 PLN – zlevněné). My se sem ale vydali těsně před koncem roku 2019, kdy se vstupné neplatí.

Již od prvních kroků bylo jasné, že to bude návštěva velmi zajímavá. Všude sníh a hlavně led, který mnohdy činil jinak jednoduchý a krátký okruh (prohlídka celých Bludných skal nezabere více než hodinu) obtížnějším. Místy byl povrch velmi kluzký a člověk musel být obezřetný.

Po necelé hodině se nám podařilo celým bludištěm projít a i když to místy nebylo jednoduché, tak lze dobrodruhům (raději bez dětí a kočárků kvůli velmi úzkým místům) Bludné skály doporučit i v zimě.

Na závěr ještě jedno upozornění. V zimě nelze autem parkovat nahoře přímo u vstupu do Bludných skal (cesta je zavřená a neprůjezdná), ale pouze dole při hlavní silnici, a tak se cesta prodlouží o zhruba 3,5 km a hodinu chůze do kopce (samozřejmě to samé zpět).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *