Rakousko – Dachstein, Mammuthöhle a Eishöhle

Po pár dnech strávených u jezera Traunsee jsme se vydali směr Kals Am Grossglockner. Po cestě byla v plánu zastávka u horského masivu Dachstein, konkrétně návštěva Mamutí jeskyně (Mammuthöhle) a Ledové jeskyně (Eishöhle).

U pokladen nás čekal první oříšek: jakou vstupenku zvolit, abychom viděli to nejzájímavější, ale aby nám zbyly také nějaké peníze do dalších cest. Nakonec padla volba na vstupenku za 34 EUR, která zahrnovala lanovku a vstup ke zmíněným dvěma jeskyním. Dále byla možnost si připlatit za další lanovky až na vyhlídky, ale na to bohužel nebyl již čas.

První na řadu přišla Mamutí jeskyně, která je typově velmi podobná Punkvením jeskyním na moravě. Celá trasa měřila cca 800 metrů a ačkoli venkovní teploty dosahovaly téměř 35°C, uvnitř jeskyně bylo těsně nad nulou a místy se na chodnících tvořil led. Bunda nebo alespoň mikina je tedy nezbytností. Prohlídka to byla velmi zajímavá, průvodkyně po cestě říkala zajímavosti a historii o jeskyni.  Kdo neovládá německý jazyk, měl možnost poslechnout si i anglický výklad.

Ledová jeskyně byla ovšem mnohem zajímavější. Trasa byla delší, zima byla ještě větší než v Mamutí jeskyni, ale stálo to za to. Tady jsou asi slova zbytečná a podívejte se rovnou na sadu fotografií z těchto míst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *