Rakousko – Medvědí soutěska

Po delší době jsem se opět vypravil načerpat energii v rámci zahraničního výletu. Volba padla na mé oblíbené Rakousko, konkrétně na Medvědí soutěsku (německy “Bärenschützklamm”).

Medvědí soutěska je skalnatá rokle, která se nachází nedaleko rakouské vesničky Mixnitz (asi 40 kilometrů od města Graz). Celá trasa soutěskou měří zhruba 1,5 kilometru a je tvořena systémem žebříků a lávek s celkovým převýšením asi 700 metrů. Na každém žebříku je vyraženo pořadové číslo (celkem je zde 164 žebříků), a tak si můžete snadno ověřit, kolik schodů Vám ještě schází do konce. Vstupné do rokle činilo 3,5 EUR – jedná se tedy o velice příznivou cenu a za ten zážitek to rozhodně stojí.

Co se týče dopravy a organizace, tak jsme využili služeb jedné z cestovních kanceláří a na místo se dopravili autobusem. Cesta z Prahy až do vesničky Mixnitz, kde trasa začínala, trvala 7 hodin. Trasa může být pro někoho relativně náročná, ale krásy skalnatých útvarů a všudypřítomné vodopády vám jistě dodají energii a únavu nebudete ani cítit. Po absolvování soutěsky se můžete ještě na rozcestí u restaurace Guten Hirten rozhodnout, zda se vydáte ještě výše, až na vrchol hory Hochlantsch, nebo pohodovou cestou lesem a loukami. Konečným bodem pro obě trasy je jezero Teichalmsee, kde je možnost osvěžit se pivem či jinými vhodnými tekutinami.

Jedna myšlenka na “Rakousko – Medvědí soutěska

  1. Kofka

    Velmi povedené jak textově, tak fotograficky. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *