Řecko – Korfu (Kerkyra)

V září 2019 jsme si udělali menší týdenní dovolenou na řeckém ostrově Korfu. Jedná se o druhý největší ostrov v Jónském moři. Má rozlohu 592 kilometrů čtverečních a zhruba 100 tisíc obyvatel. V rámci naší dovolené jsme byli ubytovaní v zátoce Agios Georgios, v severní části ostrova. Odtud jsme podnikali výlety zapůjčeným vozidlem (Fiat Panda) a čtyřkolkou.

Týden není mnoho času, ale i tak jsme stihli navštívit řadu míst převážně v horní polovině ostrova. Konkrétně hlavní město Korfu, které se taktéž jmenuje Korfu či Kerkyra (cca 35 tisíc obyvatel), nejvyšší horu Korfu Pantokrator (906 m. n. m., lze sem vyjet autem), městečka Sidari, Kassiopi a Paleokastritsa nebo třeba kanál d’Amour či skalní útvar Drastis.

Hlavní město se nachází zhruba uprostřed ostrova a z našeho apartmánu to byla asi hodina jízdy autem. Bohužel silnice jsou zde velmi úzké a často dost poničené, a tak se zde nedá jezdit příliš rychle (hlavně na čtyřkolce byla jízda místy plná adrenalinu). Po příjezdu do hlavního města nám trvalo asi 15 minut, než jsme našli vhodné parkování. Všude bylo totiž velmi mnoho turistů a řada parkovišť byla naprosto obsazená. Nakonec se našlo pár volných míst na parkovišti “Parking Corfu 2”, které se nachází relativně blízko centra města a pevností, které jsme chtěli navštívit.

Bohužel Nová pevnost byla zavřená, s tím jsme ale trochu počítali, protože řada návštěvníků o tomto problému psala na internetu. Přes přístaviště a oběd v místní restauraci jsme se dostali do Staré pevnosti, která je relativně rozlehlá a jsou odsud krásné výhledy na celé město Korfu. Poslední zastávkou byl klášter Vlacherna na jihu města Korfu. Odtud je výhled na Myší ostrov (Pontikonissi) a hlavně Vám zde nad hlavami lítají dopravní letadla, která přistávají na nedaleké letiště. Krásný zážitek.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *